NHOs planer for satsing på helse er eneste årsak til at Norges største treningskjede valgte å gå fra Virke Aktiv helse til NHO, ifølge Country Manager Wenche Evertsen.
Treningsindustrien.no fikk riktignok ikke intervjue Evertsen direkte da hun var opptatt i møter både fredag og mandag. Men epost-intervju ble det:
– Kan du utdype og konkretisere hvorfor SATS etter så mange år dropper Virke til fordel for NHO?
– Vi valgte nå å bytte til NHO etter at de presenterte sine planer for satsning på helse. Vi har god tro på at våre interesser og bransjen som helhet blir godt ivaretatt hos NHO. Overgangen oppleves som et riktig, og naturlig, neste steg for SATS nå, skriver Evertsen.
– Har det på noen måte vært økonomisk motivert?
– Nei.
– Har det på noen måte vært konkurransemotivert?
– Nei.
VÅRE ANNONSØRER:
[slideshow_deploy id=’1113′]
Pandemi ingen årsak
– SATS har vært en dominerende kraft i Virke Trening/Aktiv helse, til frustrasjon for en del mindre aktører. Har ikke SATS fått plass/gehør nok i organisasjonens arbeid og prioriterte områder man skal jobbe med?
– Vi har vært en stor aktør i Virke som av den grunn også har fått stor plass. Vi valgte nå å bytte til NHO etter at de presenterte sine planer for satsning på helse. Overgangen oppleves som et riktig, og naturlig, neste steg for SATS nå.
– Har håndteringen av hele pandemisituasjonen fra Virke sin side spilt noen rolle i overgangen fra Virke til NHO?
– Nei, vi har stått godt sammen med Virke gjennom pandemien.
VÅRE TRENINGSSENTERPARTNERE:
[slideshow_deploy id=’11726′]
Vil ikke spekulere
– Var Virkes Aktiv helses initiativer for å få inn flere, mindre aktører/frittstående sentre, en del av beslutningen om å bytte organisasjon?
– Nei, det er NHOs planer for helse som er vår motivasjon til å bytte.

– Hvordan skal SATS sette sitt preg på arbeidet i NHO for å utvikle treningsbransjen? Og på hvilken måte kan dere gjøre det bedre enn i organisasjonen dere kom fra?
– Det må vi komme tilbake til når vi er i gang med samarbeidet med NHO.
– Tror dere at andre aktører følger i deres fotspor (altså går fra Virke til NHO)?
– Det blir spekulasjoner, så det får de andre aktørene selv svare på.
LES OGSÅ: SATS dropper Virke til fordel for NHO
LES OGSÅ: – Er selvfølgelig et stort tap