Lørenskog og Ullensaker videreføres på tiltaksnivå B. Lillestrøm, Nordre Follo, Rælingen og Ås settes ned til tiltaksnivå C, mens kommunene Bærum, Drammen og Lier tas ut av ordningen. Endringene trer i kraft fra midnatt, natt til lørdag 22. mai.
– Smitteutviklingen er positiv i de Viken-kommunene som er omfattet av de regionale tiltakene. I enkelte kommuner er imidlertid smittenivået fortsatt så høyt at de fortsetter på tiltaksnivå B, mens fire kommuner kan gå ned til nivå C.
– De tre kommunene som går ut av ordningen er allerede i gang med å koordinere lokale tiltak som vil tilsvare tiltaksnivå C, sier helse- og omsorgsminister Bent Høie i en pressemelding.
Helsedirektoratet, Folkehelseinstituttet, Statsforvalteren i Oslo og Viken og de berørte kommunene har hatt tett dialog om saken.
VÅRE ANNONSØRER:
[slideshow_deploy id=’1113′]
Flere kan åpne for egne innbyggere
Regjeringen har besluttet at følgende kommuner fortsetter med tiltaksnivå B (Høyt tiltaksnivå) til og med 25. mai: Lørenskog og Ullensaker. Her vil treningssentrene være stengt, men gruppetrening ute er tillatt.
Regjeringen har besluttet at følgende kommuner nedjusteres fra tiltaksnivå B til tiltaksnivå C (Ganske høyt tiltaksnivå) til og med 25. mai: Lillestrøm, Nordre Follo, Rælingen og Ås.
På tiltaksnivå C kan treningssentrene holde åpent for kommunens egne innbyggere.
Følgende kommuner har ikke lenger regionale tiltak fra og med 22. mai, men innfører koordinerte, lokale tiltak på nivå med tiltaksnivå C: Bærum, Drammen og Lier.
VÅRE KJEDEPARTNERE:
[slideshow_deploy id=’11726′]