annonse

annonse

Feirer tre år med Level

annonse

annonse

Kommentar

Dette er en kronikk. Kronikken gir uttrykk for skribentens holdning. Du kan sende inn kronikker og debattinnlegg her.

Meningsmåling

Dette er en kronikk. Kronikken gir uttrykk for skribentens holdning. Du kan sende inn kronikker og debattinnlegg her.

Treningssenteret Level i Tønsberg har bursdagsparty denne helgen. Faglig og økonomisk sett er senteret en suksess for Irene Aarø og de andre eierne.

Level åpnet dørene i august 2016, og var et av landets første treningssentre med eget PRAMA-rom.  Ifølge tallmateriale fra Proff.no er senteret i ferd med å bli en økonomisk suksess.

LES OGSÅ: Får Skandinavias første PRAMA-rom

I oppstartsåret 2016 omsatte Level for ca. fem millioner kroner, og fikk et driftsunderskudd på ca. 2,1 millioner kroner. Men i det første hele driftsåret (2017) var Level på plussiden, og det ble fulgt opp også i 2018.

Omsetningen ligger på ca. 21 millioner kroner, med et driftsresultat rundt millionen.

God og stabil drift

Helgen 23. – 25. august er det duket for bursdagsfeiring. Daglig leder Irene Aarø forteller at hun er kjempestolt av treningsprogrammet og foredragene denne dagen. Blant annet kommer Ingrid Kristiansen og holder foredrag og løpetime.

LES OGSÅ: Level åpner egen løpesal

– Grattis med dagen! Hvor fornøyd er du med den økonomiske utviklingen så langt?

– På tross av at vi kun er tre år har vi etablert oss med god drift. Fått kontroll på kostnader, og gjort noen oppgraderinger. Økonomisk er driften god og stabil. Tallene er bra og vi har nådd et godt driftsgrunnlag, sier Aarø.

VÅRE ANNONSØRER:

[slideshow_deploy id=’1113′]

 

– Hvordan ser utviklingen ut så langt i år?

– Vi ligger ganske stabilt på inntektssiden, og 2019 ligger an til å bli noe bedre enn 2018.

Stolt av tilbudet

– Hva er du mest fornøyd med de tre årene du har drevet senteret?

– Stemningen, treningsgleden og alle de flotte folka jeg jobber med. Se at satsingen vår var riktig, og bekreftelsen på at fullsortimentsenterets tid for frittstående aktører, absolutt ikke er forbi!

– Jeg er også vanvittig stolt av gruppetreningstilbudet vårt. På høstplanen nå har vi rundt 125 timer i uka, og vi har utrolig mange som er med på timer. Aktive og treningsglade medlemmer.

VÅRE KJEDEPARTNERE:

[slideshow_deploy id=’11726′]

 

– Hvor mange medlemmer har dere totalt nå?

– Ca. 2900 medlemmer.

LES OGSÅ: Profilen med Irene Aarø: Gir alt i verdens beste jobb

annonse

Partnere

Leverandørpartnere

[l_slider]