annonse

annonse

Første NEXT-senter åpnet, nå kommer nr. 2

annonse

annonse

Kommentar

Dette er en kronikk. Kronikken gir uttrykk for skribentens holdning. Du kan sende inn kronikker og debattinnlegg her.

Meningsmåling

Dette er en kronikk. Kronikken gir uttrykk for skribentens holdning. Du kan sende inn kronikker og debattinnlegg her.

NEXT Dale åpnet i dag, og når break even fra dag én, ifølge gründer Jorge Brito. Om få uker åpner NEXT-senter nummer to i skibygda Trysil.

– At vi når break even fra første dag, viser at konseptet vårt treffer veldig godt, fastslår Jorge Brito.

NEXT Dale åpnet mandag 24. januar, og ordfører Hege Eide Vik stod for den høytidelige åpningen.

Ifølge Brito er tilbakemeldingene fra kundene positive.

– Vi har lagt mye tid og penger i designet av senteret med flere «fikse» detaljer, og kundene blir litt «wow-et» når de kommer inn, forteller han.

NEXT Dale. (Foto: NEXT)
Satser på hyttefolket

Samme dag som NEXT Dale åpner, annonserer den kommende treningskjeden at neste lokasjon blir i skibygda Trysil.

Det blir et franchisesenter som skal drives av gårdeier i tilknytning til hyttebooking som ligger i samme bygg.

– Det er en langsiktig samarbeidspartner, og senteret åpner om fire, fem uker – rett utenfor sentrum, forteller Brito.

Fra før er det tre treningssentre i Trysil.

– Derfor satser vi litt utenfor sentrum og retter oss inn mot hytteturismen i tillegg til lokalbefolkningen, sier Brito.

Senter nummer to i NEXT blir på ca. 400 kvm, og utstyret skal også på dette senteret leveres av GymSport.

VÅRE ANNONSØRER:

[slideshow_deploy id=’1113′]

 

Flere på vei inn

Brito forteller om stor interesse for NEXT-konseptet etter lanseringen i desember i fjor.

– Vi jobber nå parallelt med flere lokasjoner. Etter lanseringen er det mange som ønsker seg inn, og vi har en eksisterende treningskjede som også ser på å bli med i NEXT.

– Når kommer neste senter?

– Meningen er å prøve å offentliggjøre en ny lokasjon hver gang vi åpner et nytt senter, fastslår Brito.

LES OGSÅ: Jorge Brito starter ny treningssenterkjede: NEXT

VÅRE TRENINGSSENTERPARTNERE:

[slideshow_deploy id=’1113′]

 

annonse

Partnere

Leverandørpartnere

[l_slider]