annonse

annonse

Gir ikke opp SATS-senter på Ensjø

annonse

annonse

Kommentar

Dette er en kronikk. Kronikken gir uttrykk for skribentens holdning. Du kan sende inn kronikker og debattinnlegg her.

Meningsmåling

Dette er en kronikk. Kronikken gir uttrykk for skribentens holdning. Du kan sende inn kronikker og debattinnlegg her.

Gårdeier klager på avslag om midlertidig bruksendring.

Det skriver Avisa Oslo.

I midten av april opplyste SATS at de skulle åpne et nytt flaggskipsenter på Ensjø i Oslo i oktober i år. Ifølge pressemeldingen skulle totalarealet være på hele 4 300 kvm. – og ha gruppetreningssaler, velutstyrt studio og fem padelbaner.

I slutten av august skrev Avisa Oslo at planene om å bygge Oslos største SATS-senter trolig måtte skrinlegges fordi Kolberg Motors, eieren av bygget der SATS skulle inn, ikke fikk dispensasjon til å gjøre om førsteetasjen og underetasjen i Ensjøveien 12D til et treningssenter.

Nå har derimot saken tatt en ny vending, skriver avisen.

Kolberg Motors sendte 13. september inn en formell klage til Plan- og bygningsetaten. De mener avslaget på søknaden om midlertidig bruksendring fra bilforretningslokaler til treningssenter er ugyldig.

Så enn så lenge er ingenting helt avgjort, men det blir neppe åpning i oktober.

VÅRE TRENINGSSENTERPARTNERE:

[slideshow_deploy id=’11726′]

 

VÅRE ANNONSØRER:

[slideshow_deploy id=’1113′]

 

annonse

Senterpartnere

Leverandørpartnere

[l_slider]