annonse

annonse

Hvordan få personlig trening til å bli en suksess på ditt senter?

annonse

annonse

Kommentar

Dette er en kronikk. Kronikken gir uttrykk for skribentens holdning. Du kan sende inn kronikker og debattinnlegg her.

Meningsmåling

Dette er en kronikk. Kronikken gir uttrykk for skribentens holdning. Du kan sende inn kronikker og debattinnlegg her.

Dette er et stort tema og krever en del kompetanse. Her er syv punkter som kan veilede deg.

Jozani

Soroush Jozani vil fremover komme med en del tips rundt ting å tenke på ved åpning og drift av treningssenter. Jozani er en erfaren PT, deleier i ata treningsutstyr og foreleser ved Akademiet for Personlig Trening.

Så hvordan få personlig trening til å bli en suksess på treningssenteret?

Start med punkt 1 og finn ut hva din bedrift mangler og må forbedre.

 

  1. Ha en grundig rekrutteringsprosess der du kartlegger styrkene og svakhetene til den som går igjennom prosessen. Jeg liker å dele det i 3 punkter: Teoretisk, praktisk og medmenneskelig kompetanse.

 

  1. Vær tydelig på hvem du søker. Om ditt senter har et sett med verdier som ikke samsvarer med verdiene til den du ansetter, kommer ansettelsen ikke til å være bærekraftig over tid. Det lønner seg å være tålmodig og ikke ansette uten å vite om verdiene samsvarer. Alle som driver for seg selv vet hvor mye det koster både økonomisk og psykisk med en feilansettelse.

 

  1. Bruk det du lærte i rekrutteringsprosessen til å legge en god opplæringsplan.

 

  1. Skap en struktur for hvordan dagene skal se ut ettersom tiden på et senter raskt løper i vei uten at man er produktiv. Det er ikke bærekraftig i lengden. All tid som ikke skaper verdi for medlemmene er ikke arbeidstid.

 

  1. Ha ukentlige evalueringer for å se hva de ansatte trenger tilbakemelding på og hjelp med.

 

  1. Mål og verdsett innsats og ikke resultat. Noen trenger 1-3 måneder for å lykkes, og andre trenger 6-12 måneder. Så lenge de bruker tiden på å skape relasjoner med medlemmene og utvikle seg vil resultatene komme.

 

  1.   Mål tidsbruk ettersom handlinger/tidsbruk veier tyngre enn ord.

 

VÅRE ANNONSØRER:

[slideshow_deploy id=’1113′]

 

VÅRE TRENINGSSENTERPARTNERE:

[slideshow_deploy id=’11726′]

 

annonse

Partnere

Leverandørpartnere

[l_slider]