Espen Ødegaarden står ikke lenger som eier av Sprek Fritid på Down Town, som han startet for snart tre år siden. Jan Thure Halvorsen overtar hele eierskapet.
Jan Thure Halvorsen kom inn som investor ved oppstarten og har frem til nå eid 29 prosent via Thure Trykk AS. Espen Ødegaarden har eid 51 prosent. Frode Heimark og Bjørn Ohm Sørensen har eid 10 prosent hver. Nå er alle tre ute fra eiersiden.
– Jeg overtar en bedrift som jeg har stor tro på. Det er et treningssenter som trenger kapital etter pandemien. De fikk ikke fem øre i koronastøtte, fordi senteret var nystartet, sier Halvorsen til avisen.
Det er enighet om at Ødegaarden kan kjøpe seg inn igjen på eiersiden på et seinere tidspunkt. Den tidligere majoritetseieren blir uansett fortsatt sentral på senteret.
– Uten Espen på laget ville jeg aldri gjort dette. Det er utrolig viktig at han er med videre, og at han får mulighet til å komme tilbake på eiersiden seinere, sier Halvorsen til Telemarksavisa.
LES OGSÅ: Tilbake i manesjen med Sprek Fritid Porsgrunn
VÅRE TRENINGSSENTERPARTNERE:
[slideshow_deploy id=’11726′]
VÅRE ANNONSØRER:
[slideshow_deploy id=’1113′]