Med bootcamp, crossfit, idrett og dans vil sentrene få flere barn i aktivitet.
Både Invictus og Family Sports Club i Askim har egne treningstilbud for barn. Førstnevnte tilbyr såkalt bootcamp med crossfit-trening for barn over ni år. Dette består av både roing, tauklatring, ringer, boxjump, styrke med vekter og mye mer, skriver Smaalene Avis.
– Vi mener det er et behov for et slikt tilbud for barn som vil være aktive, men ikke nødvendigvis vil drive med håndball eller fotball. Ikke alle passer i lagidretten. Da er det fint å kunne komme hit og få utfolde seg. Det har vært stor pågang så langt, sier daglig leder Nina Tjønum ved Invictus.
På Family Sports Club i Askim tilbys trening for barn fra tre år og oppover. I gruppen fra 3–8 år trenes det styrke med egen vekt, koordinasjon og balanse. Det er også egne barnegrupper fra 8–13 år og barnedans fra 4–9 år. FSC-sjef Øystein Fundingsrud mener også at mange faller utenfor den organiserte lagidretten.
– Det er noen som ikke liker det fokuset på prestasjon og konkurranse som det ofte er i den organiserte idretten. Her har vi et alternativt treningstilbud for dem, sier Fundingsrud til avisen.
Han forteller at de har hatt regelmessige barnetimer i rundt ett år.
– Vi vil ha treningstilbud for de aller minste til de eldste. Istedenfor å ha barna i barnepass kan de nå trene selv, mens de voksne trener, påpeker han.
VÅRE ANNONSØRER:
[slideshow_deploy id=’1113′]