Treningsindustrien.no tar pulsen på senter-Norge.
I Stafetten svarer senterledere eller daglige ledere ved landets treningssentre på kjappe spørsmål om seg og sitt, før pinnen overleveres til nestemann. Stafetten lever sitt eget liv og plutselig er den hos deg… Vi er nå i Oslo.
Navn: An-Maritha Haugen
Stilling: Senterleder
Senter: SATS Solli Plass
Fikk stafettpinnen fra: Christine Henriksen
VÅRE ANNONSØRER:
[slideshow_deploy id=’1113′]
– Hvor mange medlemmer har dere?
– Vi har en fleksibel medlemskapstruktur som gjør at medlemmene våre trener rundt på de forskjellige sentrene, uavhengig av hvilket SATS-senter de faktisk er medlemmer. SATS Solli ligger i Oslo sentrum, og vi har rundt 1 000 medlemmer daglig innom på trening.
– Dette tallet er viktigere for oss enn akkurat hvor mange som har tegnet medlemskapet på Solli. Vi har mange besøk gjennom hele dagen, og senteret er et av SATS´ mest besøkte.
– Hvor mange er aktive?
– Vi har en svært aktiv medlemsmasse, og vi er besøkt av 1 000 mennesker hver eneste dag. Men jeg har ikke info om antallet aktive kun for Solli.
– Årlig omsetning på senteret?
– Vi har en policy om å ikke gi konkrete tall for omsetningen.
– Prosentandel av omsetning i PT-salg?
– PT har økt mye de siste årene, men jeg kan heller ikke oppgi noen tall der.
– Mest populære gruppetime på senteret?
– Definitivt indoor running-timer. Body Pump og ABSolution sammen med yoga er også svært populære timer.
– Vi har også konseptet Build`n Burn som vi har satset på i flere av klubbene og som er blitt kjempepopulært. En kort og effektiv treningsform som gir svært gode resultater. Her har man også muligheten til å følge sin egen puls og hvilken sone man ligger i ved bruk av pulsbelter.
– Trener du med eller uten gadgets (og i så fall, hva)?
– For meg er det veldig lite gadgets. Jeg har musikk på øret og jeg bruker vår egen app som motiverer meg til å se hvor mange økter jeg klarer. Når jeg etterpå får tommelen opp fra venner og kolleger, har treningsøkten vært helt topp.
– Hvordan skiller senteret seg ut fra konkurrentene?
– Vi ligger veldig sentrumsnært og det er lett å komme til oss. Vi har ansatte som har vært her over lang tid og vi har veldig lite turnover. Vi er et stort senter, men som medlem blir du sett og hørt og vi er svært opptatt av å skape en god atmosfære.
– Et bredt spekter av tilbud og tjenester er viktig for medlemmene på Frogner, og hos oss får de alt fra mat og drikke til de nyeste trendene i treningstøy, kompetente PT-er og et stort utvalg av gruppetimer.
– Solli har mange medlemmer som trener på våre gruppetimer, vi kan skilte med over 90 timer i uken, og har en stor bredde og variasjon i vårt tilbud.
– Hvem er din største konkurrent?
– For oss er det primært sofaen som er den store konkurrenten.
– Hvem skal svare på disse spørsmålene neste gang?
– Det skal Eli Anne Tronbøl, senterleder på SATS Vinderen.
VÅRE KJEDEPARTNERE:
[slideshow_deploy id=’11726′]