annonse

annonse

Trer ut av Spenst – slår seg sammen med klatresenter

annonse

annonse

Kommentar

Dette er en kronikk. Kronikken gir uttrykk for skribentens holdning. Du kan sende inn kronikker og debattinnlegg her.

Meningsmåling

Dette er en kronikk. Kronikken gir uttrykk for skribentens holdning. Du kan sende inn kronikker og debattinnlegg her.

Spenst Oppdal skal satse sammen med Klatreklubben i Oppdal. Senteret bytter navn og flytter inn i nye lokaler.

– Vi ønsker å satse friskt, sier daglig leder og driver av Spenst i Oppdal, Siri Hoseth, til avisen Opdalingen.

Både Klatreklubben og Spenst var på leting etter nye lokaler. Dermed ble løsningen å slå seg sammen. Nytt navn er rett rundt hjørnet.

– Samarbeidsavtalen med Oppdal Klatre og Fjellsport klubb ble avklart tidlig. Nå får vi muligheten til å gi et enda bedre tilbud til Opdalinger og hyttefolk, og det gleder vi oss veldig til, sier Hoseth.

Innen utgangen av 2020 er det planlagt at det nye aktivitetssenteret skal ta form og at det etter hvert skal begynne å tas i bruk. Her vil det nye senteret blant annet inneholde en egen sal for sykkel og tredemøller, skriver avisen.

– Vi håper oppdalingene ser mulighetene her. Det blir et topp moderne trening- og klatresenter som kommer. Det at vi nå går ut av Spenst-kjeden vil ikke ha noen betydning for våre medlemmer, det vil bare bli enda bedre, mener Hoseth.

LES OGSÅ: Åpner nytt Spenst-senter i Ottestad

VÅRE ANNONSØRER:

[slideshow_deploy id=’1113′]

 

VÅRE KJEDEPARTNERE:

[slideshow_deploy id=’11726′]

 

annonse

Senterpartnere

Leverandørpartnere

[l_slider]