Gungnir hentet ti millioner kroner i ny kapital i januar for å kunne utvikle nye produkter og ta ytterligere internasjonale steg. Ny sjef er også på plass.
Det kommer frem i en artikkel fra Finansavisen.
Selskapet omsatte for 4,5 millioner kroner i 2021, rundt 35 prosent kommer fra USA og 23 prosent fra Norge, ifølge avisen.
I januar var Kristian Sommerfeldt Kjelstad på plass som daglig leder i selskapet. Han har tidligere jobbet som konsulent og revisor i PwC.
– Jeg fikk lyst til å sprite opp tilværelsen og kunne ikke si nei da denne muligheten kom inn fra siden, forteller han.
Rett over nyttår hentet Gungnir inn 10 millioner kroner i frisk kapital, og selskapet er priset til 100 millioner kroner. Blant de nye eierne i selskapet er Klaveness Marine, som gikk inn med fire millioner kroner, ifølge Finansavisen.
LES OGSÅ: Gungnir har inngått eksklusivt samarbeid med Fitness brands og Sportsmaster
LES OGSÅ: Gungnir vil revolusjonere vektstang-markedet
VÅRE ANNONSØRER:
[slideshow_deploy id=’1113′]
VÅRE TRENINGSSENTERPARTNERE:
[slideshow_deploy id=’11726′]